Az aikidóban – mint minden harcművészetnél – a kezdeti időszakban elsősorban az a legfontosabb, hogy a helyes alapokat sajátítsuk el. Sokan ilyenkor ugyanazokat a hibákat követik el, mert hajlamosak vagyunk a küzdősportokban „izomból dolgozni” vagy épp magunkra erőltetni egy számunkra még ismeretlen mozgásformát. Az alábbiakban összegyűjtöttem néhány gyakori hibát, illetve tippeket arra, hogyan lehet ezeket kiküszöbölni.
A kezdő aikidósok leggyakoribb hibái többnyire abból fakadnak, hogy még nem alakult ki az a természetes, gördülékeny mozgás, amely a harcművészet egyik alappillére. Az apróbb testtartási- és technikai hibák kijavításához időre, rendszeres gyakorlásra és az oktatói/tanítványtársi visszajelzésre van szükség. Fontos, hogy maradj nyitott a tanácsokra, ne félj hibázni (hiszen abból tanulsz), és törekedj a folyamatos fejlődésre. Az aikidó útja arról szól, hogy lépésről lépésre, fokozatosan sajátítsd el a test és a szellem összehangolt mozgását.
Ne feledd: a legjobb, ha élvezettel, játékosan és nyitott lélekkel állsz hozzá a gyakorláshoz – így érheted el a leglátványosabb fejlődést!
Ne arra várj, hogy eljön az az idő amikor egy technikát már megtanultál, helyette gyakorolj élvezettel !